Brak paraliżu na polskim niebie

Wiadomość z ostatnich godzin, która ucieszy w szczególności osoby, które w najbliższym czasie planowały podróż samolotem. Zawarto porozumienie pomiędzy kontrolerami ruchu lotniczego oraz Polską Agencją Żeglugi Powietrznej, o czym poinformowała prezes PAŻP podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Porozumienie zawarto w zakresie zmian dotyczących regulaminu wynagrodzeń i pracy, zaakceptowane zostały 24 postulaty dotyczącego bezpieczeństwa i mają być w najbliższych latach wdrożone.

Wśród najważniejszych postulatów znajdziemy: wprowadzenie systemu SPO (Single Person Operations) tylko na niewielkich lotniskach i to tylko w momencie gdy ruch jest wyjątkowo niewielki, nowe umowy dla kontrolerów z nowymi wynagrodzeniami, tzw. podwyższa inflacyjna oraz powrót do pracy osób, które zostały wcześniej zwolnione.

Wszystkie wyżej wymienione postulaty będą sukcesywnie wprowadzane maksymalnie do 2025 roku. Jest to realne zakończenie trwającego od kilku miesięcy konfliktu i bardzo dobra wiadomość dla niepewnych przyszłości podróżujących. Ostanie porozumienie z 28 kwietnia obowiązywało jedynie do 10 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *