Gdzie w tym roku Polacy wyjadą na wakacje

Rosną ceny i szalejąca inflacja nie wpływają na zamożność Polaków, jednakże pomimo tego 55,2% naszych rodaków wybiera się w tym roku na wczasy. Jednakże Ci którzy już planują wyjazd w dużej mierze chcą wyjechać zagranicę, a nie chcą pozostać w Polsce, szacuje się że o ponad 30% spadło zainteresowania spędzeniem urlopu w ojczyźnie. Co ma na to wpływ? Przede wszystkich wzrost cen usług hotelarskich i gastronomicznych, od kilku lat słyszymy o „paragonach grozy”, które otrzymują turyści nad Bałtykiem czy w Tatrach, do tego niepewna pogoda i wysokie ceny na stacjach paliw, sprawiają że za podobne pieniądze można polecieć na zagraniczne all Inclusive.

Wśród najchętniej wybieranych destynacji Polaków znajdziemy:

  1. Turcja – niepodważalny lider zestawienia, który jest pozytywnie nastawiony na gości z Polski, szczególnie że w związku z wojną coraz mniej przyjeżdża tam Ukraińców i Rosjan. Turcja oferuje też najlepszy stosunek jakości do ceny.
  2. Grecja – na drugim miejscu. Klimat morza śródziemnego, piękne plaże, ciepłe morze, gwarancja pogody oraz spokój, opanowanie i przyjazność Greków, sprawia że Polacy od lat bardzo lubią tam wyjeżdżać.
  3. Egipt – bardzo egzotyczny kraj, z ciekawą kuchnią, pięknymi rafami koralowymi i wielkimi, luksusowymi hotelami pośrodku pustyni.

Kolejne miejsca również nie są niespodzianką: Hiszpania, Tunezja, Cypr, Bułgaria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Chorwacja i kończące pierwszą dziesiątek Włochy.

A gdzie Ty wybierasz się w tym roku na wakacje?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *