Podróż zagraniczna i krajowa, jak to rozliczyć.

Jak wygląda sprawa rozliczenia jeśli np. wybieramy się  w podróż służbową za granicę, która trwa 2 dni, z czego pół dnia zajął nam podróż po Polsce (dojazd do granicy i powrót od granicy do firmy). Jak to rozliczyć, jakie stawki uwzględnić?

Tak naprawdę w powyższym wypadku odbyliśmy 3 delegacje, 1 zagraniczną i 2 krajowe, ale nie musimy tego rozliczać na trzech dokumentach można na jednym, jednakże trzeba to dokładnie rozpisać. Rozpoczynamy delegacją krajową i stawkę dla tego etapu przyjmujemy 30zł aż do momentu przekroczenia granicy, następnie rozpoczynamy część zagraniczną ze stawką zagraniczną, aż do momentu powrotu i przekroczenia granicy powrotnej, od tego momentu kończymy delegację zagraniczną i rozpoczynamy kolejną krajową ze stawką 30zl. Standardowo delegacja zagraniczna zaczyna się i kończy w momencie przekroczenia granicy, ale już w przypadku gdy lecimy samolotem to w momencie wylotu lub przylotu przylotu.

W przypadku osób, które w swojej umowie o pracę maja zapisane, że ich miejsce pracy to np. teren całej Polski, będą rozliczali delegację tylko zagraniczną, która rozpocznie się w momencie przekroczenia granicy, a zakończy w momencie granicy z powrotem. Delegacji krajowych nie będą rozliczali ponieważ ich normalnym miejscem pracy jest teren całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *