Raporty

Niezbędnym elementem każdego systemu do delegacji jest moduł raportowania, który umożliwia analizę podróży służbowych pracowników. Raporty pełnią istotną rolę w kontroli pracowników, optymalizacji kosztów oraz rzutują na cały proces organizacji wyjazdów służbowych, dlatego projektując nasz system kładliśmy wielki nacisk na moduł raportowania, tak aby mógł być wykorzystany w jaki największym zakresie.

Pierwszym krokiem przy tworzeniu raportu jest określenie jego typu (raport podsumowujący, raport podsumowujący z przewalutowaniem NBP, raport refakturowanie z przewalutowaniem, raport wewnętrzny, raport wykorzystania budżetu), kolejnym wybranie formatu pliku (CSV, PDF, XLS, ZIP) oraz sposób zapisu liczb (ma to szczególne znaczenie w przypadku firm zagranicznych). Następnie wybieramy delegacje, które mają być raportowane, do wyboru mamy szereg filtrów, aby móc w łatwiejszy sposób wyszukać konkretne rozliczenia. Ostatnim już krokiem jest kliknięcie w przycisk Generuj raport.

Utworzony raport zapisuje się na serwerze i w każdej chwili można do niego wrócić, nie trzeba więc za każdym tworzyć nowych raportów tylko wystarczy pobrać ten już wcześniej utworzony.

Przykładowy raport podsumowujący w formacie XLS:

Z racji, że niniejszy system jest naszym autorskim rozwiązaniem stworzenie kolejnych raportów z danych, które już mamy w systemie jest dla nas stosunkowo proste, dlatego jeśli nasi klienci potrzebują jakiś innych raportów, nawet bardzo specyficznych to zazwyczaj przychylamy się do ich próśb i tworzymy dla nich nawet bardzo skomplikowane raporty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *