Zalety i wady, pracy w delegacjach

Wiele osób szukając pracy obawia się częstych wyjazdów w delegacje, inni natomiast celowo szukają pracy w ciągłych delegacjach, w tym artykule rozważymy wady i zalety takiej pracy.

Zalety:

  1. Każdy dzień wygląda inaczej, nie siedzimy w biurze i nie wykonujemy ciągle tych samych czynności. Codzienne wyjazdy sprawiają, że nasza praca nie jest nudna i monotonna, ca jest natomiast jest bardziej ciekawa i nie powoduje szybkiego wypalenia zawodowego.
  2. Częste podróże, to niezaprzeczana zaleta, praca w delegacjach to ciągłe podróżowanie, w trakcie takich podróży możemy poznawać nowe obyczaje, miejsca, kulturę, jednocześnie pracując możemy realizować swoją pasję i zaspokajać ciekawość świata.
  3. Delegacje zazwyczaj wiążą się z wyższym wynagrodzeniem za pracę, ponieważ poza podstawową pensją, pracownikowi należy się też dodatkowo dieta oraz zwrot kosztów za przejazdy i zakwaterowanie.
  4. Praca w delegacji to też możliwość do dalszego rozwoju, samodoskonalenia się, np. będą w delegacji za granicą jesteśmy zmuszenie do używania obcego języka, dzięki czemu samoistnie szlifujemy nasze umiejętności językowe.

Wady:

  1. Pracując w delegacjach niestety musimy liczyć się z tym, że znaczniej rzadziej widzimy swoich bliskich, przyjaciół i znajomych. Dlatego praca w ciągłej delegacji zazwyczaj adresowana jest do singli, mając rodzinę i dzieci, lepiej szukać pracy gdzie delegacje są rzadkością.
  2. Nie wszystkie osoby szukają wrażeń niektórzy wolą mieć stabilną pracę, wiedząc wcześniej jak będzie wyglądał ich dzień, a niestety delegacje to często podróże w nieznane, nie wiemy jak potoczy się każdy dzień, czasem zaskoczy nas odwołany lot, a czasem zirytuje korek na drodze.
  3. Praca w delegacjach oznacza też większa liczbę godzin spędzonych w pracy, niestety czas podróży nie jest wliczany w czas pracy (z wykluczeniem kierowców i innych wybranych zawodów). Wyjazdy zagraniczne czy nawet po kraju sprawiają, że rzadko kiedy nasza praca będzie krótsza niż 8 godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *