delegacje, system do rozliczania delegacji, stawki diet

Wysokość diet w 2024?

Wprowadzenie zmian w finansach firmowych, zwłaszcza w obszarze diet za podróże służbowe, zawsze wymaga rozwagi i przemyślanej strategii. Patrząc w przyszłość, wydaje się, że 2024 rok nie przyniesie istotnych zmian w stawkach diet za podróże służbowe. Niemniej jednak, zanim podejmiemy… Czytaj więcej »Wysokość diet w 2024?

podróże służbowe, delegacje

Czym jest bleisure?

Podróże służbowe często kojarzą się z intensywnym harmonogramem, spotkaniami biznesowymi i niekończącą się listą zadań do wykonania. Jednak wiele osób odkryło, że można połączyć podróże służbowe z prywatnym wypoczynkiem, tworząc tym samym wyjątkową okazję do doświadczania nowych miejsc i kultur.… Czytaj więcej »Czym jest bleisure?

Delegacje, ryczałt

Ryczałtowe rozliczanie podroży służbowych

Rozliczenie ryczałtowe w podróżach służbowych to jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych przez firmy przy rozliczaniu kosztów delegacji. Polega na tym, że pracownik otrzymuje stałą kwotę pieniężną na pokrycie kosztów podróży służbowej, bez konieczności składania rachunków i przeliczania poszczególnych kosztów. Takie… Czytaj więcej »Ryczałtowe rozliczanie podroży służbowych

praca zdalna, delegacje, system do delegacji

Czy przyjazd do firmy podczas pracy zdalnej może być traktowany jako delegacja?

Niedawna pandemia „śmiercionośnego” wirus przynosiła wiele zmian, także w zakresie pracy, mnóstwo pracowników przeszło wtedy na pracę zdalną. Dla większości osób była to całkowita nowość, ale dziś można powiedzieć, że ten „stan tymczasowy” pozostał na stałe. Powstał jednak pewien problem… Czytaj więcej »Czy przyjazd do firmy podczas pracy zdalnej może być traktowany jako delegacja?